Jak kryptowaluty zmieniają rynek przekazów pieniężnych

Rynek przekazów pieniężnych w 2020 r. był wart około 701 mld USD i oczekuje się, że do 2030 r. wzrośnie do 1 227,22 mld USD, z CAGR wynoszącym 5,7% w latach 2021-2030.
W czasach inflacji, wiele osób w gospodarkach wschodzących zwraca się ku kryptowalutom, aby przechowywać swoje oszczędności, wysyłać i otrzymywać środki, oraz przeprowadzać transakcje biznesowe. Ponadto, pomimo że Europa stanowi prawie 10% światowej populacji, jest źródłem aż 25% globalnych przekazów pieniężnych. Najwięcej przekazów pieniężnych wysyłanych przez Europejskich imigrantów pochodzi z krajów Europy Zachodniej.

Szacuje się, że przekazy pieniężne z Europy pomagają około 150 milionom osób na całym świecie. Ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy, Polski i Rumunii, w Europie znajduje się 19 krajów będących znaczącymi odbiorcami przekazów pieniężnych. Chociaż w ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost liczby przekazów pieniężnych za pośrednictwem aplikacji mobilnych, ogromna większość przepływów pieniężnych jest nadal wysyłana z oddziałów fizycznych.

Blog - mapa europa

Wysyłanie środków do innych krajów jest łatwiejsze z kryptowalutami, ponieważ możliwe jest przesyłanie ichz jednego miejsca do drugiego w ciągu kilku sekund, bez względu na granice międzynarodowe. W krajach będących największymi odbiorcami przekazów pieniężnych, takich jak Ukraina (12,73 proc.), Rosja (11,91 proc.), Białoruś (3,73 proc.) i Turcja (2,94 proc.), odsetek ludności posiadającej kryptowaluty gwałtownie wzrasta. Warto zauważyć, że przekazy kryptowalutowe są 388 razy szybsze i 127 razy tańsze niż tradycyjne sposoby. Zachęca to ludzi do zmiany zwykłych przelewów bankowych na transakcje kryptowalutowe.

Blog - statystyki - wysokość przekazów

Dr. Jane Thomason z Fintech Worldwide, znana na całym świecie orędowniczka blockchainu i prelegentka, pokazuje, w jaki sposób usprawnienia technologii cyfrowej można wykorzystać do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Dr. Thomason stwierdziła: „Blockchain został uznany za jedną z technologii, które przyspieszą postęp w realizacji SDGs”. „Oparta na Blockchainie cyfrowa tożsamość może pomóc osobom nieuprzywilejowanym pokonać wiele barier, ułatwiając jednocześnie wyższy wzrost gospodarczy dzięki wygodzie transakcji”.

Przedsiębiorstwa, które zaczną korzystać z kryptowalut, mogą odnieść wiele korzyści, takich jak zapewnienie prostego, bezpiecznego transferu środków w czasie rzeczywistym. Ponieważ transakcje kryptowalutowe są jawne, wszystkie strony mogą zobaczyć szczegóły transakcji i natychmiast poznać jej status – blockchain przechowuje wszystkie dane, zmniejszając ryzyko transferu – pieniądze nie mogą zostać utracone. Publiczny dostęp do wszystkich transakcji likwiduje konieczność korzystania z instytucji pośredniczących, oraz usuwa ryzyko kontrahenta. TokenEX może być dumny z bycia częścią tej rosnącej i rozwijającej się branży, a jako podmiot regulowany jest on zgodny ze wszystkimi przepisami AML i KYC. Wszystko to może być wielką wygraną i ogromną korzyścią dla firm, jak również zwykłych ludzi, którzy chcą wysyłać pieniądze za granicę.